KARMA „obecný politik“

Autor: Jozef Selep | 20.2.2016 o 1:25 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  637x

Bol to bežný, upršaný, februárový utorok. Deň ako každý iný ... deň obecného zastupiteľstva v našej obci.

A aj keď poučený z minulosti, rozhodol som sa predsa len zabehnúť, veď body programu boli zaujímavé. Príde súkromná spoločnosť, čo nám ponúkne LED svetlá na počkanie a vlastne zadarmo, dozviem sa o výstavbe obecnej školy z dotácii ministerstva školstva na súkromnom pozemku developera, ktorý podľa budúcej kúpnej zmluvy získame iba prijatím VZN s podmienkou zámeny časti plochy parku na bytovú výstavbu na území developera, keď úhrada 600 tisíc Eur za pozemok nestačí, o úvere 1 mil. Eur, čo bude bez tak málo a rovnako o projektovej dokumentácii na školu zadarmo, za ktorý si projektanti vyúčtujú „iba“ poradenstvo .... prosto, náš obecný komunál.

 

Úvodné tanečky okolo zapisovateľa neprekvapili. Vedúci organizačno-právneho oddelenia pán JUDr. Rastislav Velček už dve zápisnice spísal po svojom, čo poslanci overiť odmietli, tak žiadali o zmenu zapisovateľa ... márne, našťastie bude zvukový aj kamerový záznam, tak mávnem rukou ... vraj príde aj usmernenie z ministerstva. Po skúsenosti dúfam, že si ho dotyčný nenapíše sám.

Body zastupiteľstva, to už bola vojna. Kto vstúpil do ringu ...utŕžil. Opätovné schvaľovanie vetovaných uznesení starostom, zrušenie uznesenia o úvere, krátenie reprezentačného fondu pre starostu spolu so zrušením financovania obecného PR časopisu pre zabezpečenie prídavnej autobusovej prepravy pre všetkých obyvateľov obce, problém s D1 a súvisiacim obchvatom Pezinka, bez potreby starostu komunikovať s vlastníkmi pozemkov o trasovaní, žiadosti poslancov k predloženiu písomnosti a finančných analýz k novej škole od starostu, spolu s  odmietnutím protežovania súkromnej spoločnosti k LED osvetleniu na pôde zastupiteľstva nemohli nechať chladným žiadneho účastníka.

Po 6-tich hodinách účinkujúci dohrali, opona sa zatiahla a my diváci, ale aj obyčajní občania, krikľúni a anarchisti, ktorí si dovolili do hry o jednom mužovi zasiahnuť, sme sa plný dojmov a utŕžených rán rozišli do svojich domovov.

Ako opakujúce sa deja vu ... charakterizovať utorkové dejstvo by bolo opätovne z pohľadu nezainteresovaného a neskúseného diváka vyjadrením vzdoru a súboja zlých poslancov voči dobrému starostovi, ale pre nás skalných, to bol iba dej jedného chcenia, bez reálnej zmeny.
Transparentnosť, systémovosť v riešeniach, informovanosť poslancov a občanov a aktívna komunikácia s nimi pri plánoch obce je možná iba za predpokladu akceptovania a vnútorného nastavenia hlavného hrdinu, ktorý sám v zápale svojho poznania moci, otvorenú komunikáciu nepotrebuje.

Poslanci a občania s otázkami a pripomienkami sú anarchisti, ktorí nerozumejú významu slova demokracia a svojou snahou chápať a pomôcť, spresnene, kladú otázky a v mnohom nesúhlasia, sú brzdou v rozvoji, ale ....

- Dobrý stratég by uvažoval, ako túto silu využiť ...
- Dobrý oponent by mal potrebu presvedčiť ...
- Uvedomelý nepriateľ  by s touto silou aspoň počítal ...
 

A príde marec a opäť príde deň zastupiteľstva. A ja poučený z minulosti, rozhodnem sa predsa len zabehnúť  ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Krajmerová previedla podiel v nákupnom centre na Zoroslava Kollára

Mária Krajmerová previedla svoj podiel na spoločnosť advokáta z mafiánskych zoznamov.

KOMENTÁRE

Protificovský odboj prepadli rozpaky

Opozícia s víziou okamžitého konca Pellegriniho ulietava priďaleko.


Už ste čítali?