KARMA „obecný politik“

Autor: Jozef Selep | 20.2.2016 o 1:25 | Karma článku: 4,14 | Prečítané:  656x

Bol to bežný, upršaný, februárový utorok. Deň ako každý iný ... deň obecného zastupiteľstva v našej obci.

A aj keď poučený z minulosti, rozhodol som sa predsa len zabehnúť, veď body programu boli zaujímavé. Príde súkromná spoločnosť, čo nám ponúkne LED svetlá na počkanie a vlastne zadarmo, dozviem sa o výstavbe obecnej školy z dotácii ministerstva školstva na súkromnom pozemku developera, ktorý podľa budúcej kúpnej zmluvy získame iba prijatím VZN s podmienkou zámeny časti plochy parku na bytovú výstavbu na území developera, keď úhrada 600 tisíc Eur za pozemok nestačí, o úvere 1 mil. Eur, čo bude bez tak málo a rovnako o projektovej dokumentácii na školu zadarmo, za ktorý si projektanti vyúčtujú „iba“ poradenstvo .... prosto, náš obecný komunál.

 

Úvodné tanečky okolo zapisovateľa neprekvapili. Vedúci organizačno-právneho oddelenia pán JUDr. Rastislav Velček už dve zápisnice spísal po svojom, čo poslanci overiť odmietli, tak žiadali o zmenu zapisovateľa ... márne, našťastie bude zvukový aj kamerový záznam, tak mávnem rukou ... vraj príde aj usmernenie z ministerstva. Po skúsenosti dúfam, že si ho dotyčný nenapíše sám.

Body zastupiteľstva, to už bola vojna. Kto vstúpil do ringu ...utŕžil. Opätovné schvaľovanie vetovaných uznesení starostom, zrušenie uznesenia o úvere, krátenie reprezentačného fondu pre starostu spolu so zrušením financovania obecného PR časopisu pre zabezpečenie prídavnej autobusovej prepravy pre všetkých obyvateľov obce, problém s D1 a súvisiacim obchvatom Pezinka, bez potreby starostu komunikovať s vlastníkmi pozemkov o trasovaní, žiadosti poslancov k predloženiu písomnosti a finančných analýz k novej škole od starostu, spolu s  odmietnutím protežovania súkromnej spoločnosti k LED osvetleniu na pôde zastupiteľstva nemohli nechať chladným žiadneho účastníka.

Po 6-tich hodinách účinkujúci dohrali, opona sa zatiahla a my diváci, ale aj obyčajní občania, krikľúni a anarchisti, ktorí si dovolili do hry o jednom mužovi zasiahnuť, sme sa plný dojmov a utŕžených rán rozišli do svojich domovov.

Ako opakujúce sa deja vu ... charakterizovať utorkové dejstvo by bolo opätovne z pohľadu nezainteresovaného a neskúseného diváka vyjadrením vzdoru a súboja zlých poslancov voči dobrému starostovi, ale pre nás skalných, to bol iba dej jedného chcenia, bez reálnej zmeny.
Transparentnosť, systémovosť v riešeniach, informovanosť poslancov a občanov a aktívna komunikácia s nimi pri plánoch obce je možná iba za predpokladu akceptovania a vnútorného nastavenia hlavného hrdinu, ktorý sám v zápale svojho poznania moci, otvorenú komunikáciu nepotrebuje.

Poslanci a občania s otázkami a pripomienkami sú anarchisti, ktorí nerozumejú významu slova demokracia a svojou snahou chápať a pomôcť, spresnene, kladú otázky a v mnohom nesúhlasia, sú brzdou v rozvoji, ale ....

- Dobrý stratég by uvažoval, ako túto silu využiť ...
- Dobrý oponent by mal potrebu presvedčiť ...
- Uvedomelý nepriateľ  by s touto silou aspoň počítal ...
 

A príde marec a opäť príde deň zastupiteľstva. A ja poučený z minulosti, rozhodnem sa predsa len zabehnúť  ...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?