Zelený drevorubač

Autor: Jozef Selep | 23.2.2016 o 22:07 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  535x

Cesta menšieho zla, voľba idealistickej myšlienky, ako alternatívnej voľby, stojí a padá na ľuďoch, ktorí ju následne zhmotnia.

Nadchádzajúce parlamentné voľby naplno mobilizujú všetky politické strany a zoskupenia. Jednotliví kandidáti prichádzajú s revolucionárskymi nápadmi, no poväčšine s jasným populistickým cieľom, trafiť citlivú stranu voliča.

A tak s úžasom človek zisťuje, že komunisti sú vlastne najväčší demokrati, medzi pravicou a ľavicou je rozdiel iba v logu, pravica predstavuje sociálne balíčky, ľavica schováva súkromný zisk a zanietení národovci sú v mnohých prípadoch iba prezlečení demagógovia so snahou opäť mať hodnoty národa, hlavne majetkové, vo svojich rukách ...

Niet preto divu, že volič stráca prehľad a svoj úsudok v rozhodovaní nakoniec nasmeruje na cestu „menšieho zla“ alebo „vyšších ideálov“, bez reálneho poznania schopností a konaní jednotlivých kandidátov.

Dnešná pretechnizovaná doba, čoraz viac zdevastované životné prostredie a idealistická myšlienka tápajúceho voliča, niečo z prírody zanechať aj budúcim generáciám, v mnohých prípadoch často krát sklamaného minulými voľbami, nasmeruje rozhodnutie voliča na „neškodnú“ voľbu Strany zelených ....

V rozprávke s dobrým koncom, by zazvonil zvonec a príbeh nerozhodnutého voliča by skončil ...

 

Prednedávnom som si prečítal blogový príspevok pána JUDr. Rastislava Velčeka, kandidáta č.4 Strany zelených, o jeho iniciatíve voľných nedelí bez nakupovania a naplnila ma skutočná rozpačitosť k človeku, ktorý bez mihnutia oka v nedávnej minulosti hájil výrub stromov a jeho priamej angažovanosti obhájiť neobhájiteľné.

V apríli roku 2015 bolo vyvesené na stránke obce Chorvátsky Grob „Oznámenie o výrube“ náletových a invazívnych drevín, ako súčasť preventívnych protipovodňových opatrení odvodňovacieho kanálu.

Nebola by na tom žiadna senzácia, ak by výrub drevín nebol uskutočňovaný už vo vegetačnom období drevín, k predmetnému oznámeniu by existovalo aj výrubové povolenie od prislúchajúceho úradu životného prostredia, samotný výrub by nebol vykonávaný už od marca a oznamovateľ by v ozname uviedol celé znenia paragrafov dotknutého zákona o Ochrane pred povodňami, z ktorého by neboli cielene vypustení vlastníci a ich kompetencie a povinnosti. Autorom oznámenia bol sám kandidát strany zelených pán JUDr. Rastislav Velček.

Výrazne negatívne vyznieva voči kandidátovi Strany zelených aj jeho následná pochybná aktivita legalizovania výrubov, na ktoré obyvatelia upozornili.

Vypracovanie a predloženie jeho vlastného písomného stanoviska za Ministerstvo vnútra SR, ako dôvodového stanoviska pre umlčanie obyvateľov, ktoré ale Ministerstvo vnútra SR obci nikdy neposlalo (informácia podľa 211-ky) a rovnako dodatočné uplácanie výrubového povolenia, vydaného OU Senec dňa 28.07.2015 s tým, že výrub začne od 21.07.2015, pričom v tomto čase už bol výrub dávno ukončený, sú vysoko zarážajúce.

Takéto konanie nemá nič spoločné s ochranou prírody, berúc na zreteľ uvedené informácie, ako aj fakt, že výrubom neboli odstránené iba náletové a invazívne dreviny, ale všetky dreviny!

Termínový nesúlad v oznámeniach a dodatočných povoleniach voči realite poukazujú na jasné obchádzanie zákonov, pričom v neposlednom rade, vypustenie povinností vlastníkov pri protipovodňových úpravách, je na jednej strane o zbytočne minutých verejných financiách, na strane druhej, o hrubom zásahu do súkromného vlastníctva. 

Tieto skutočnosti osobne považujem za neakceptovateľné a nezlučiteľné s ideálmi ani človeka zeleného smeru.

 

Vy všetci nerozhodnutí voliči s cestou menšieho zla, berte na zreteľ, že voľba idealistickej myšlienky, ako alternatívy vo vašom tápaní voľby, stojí a padá na ľuďoch, ktorí ju následne zhmotnia. Skúste na to myslieť ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?