Zelený drevorubač

Autor: Jozef Selep | 23.2.2016 o 22:07 | Karma článku: 4,84 | Prečítané:  520x

Cesta menšieho zla, voľba idealistickej myšlienky, ako alternatívnej voľby, stojí a padá na ľuďoch, ktorí ju následne zhmotnia.

Nadchádzajúce parlamentné voľby naplno mobilizujú všetky politické strany a zoskupenia. Jednotliví kandidáti prichádzajú s revolucionárskymi nápadmi, no poväčšine s jasným populistickým cieľom, trafiť citlivú stranu voliča.

A tak s úžasom človek zisťuje, že komunisti sú vlastne najväčší demokrati, medzi pravicou a ľavicou je rozdiel iba v logu, pravica predstavuje sociálne balíčky, ľavica schováva súkromný zisk a zanietení národovci sú v mnohých prípadoch iba prezlečení demagógovia so snahou opäť mať hodnoty národa, hlavne majetkové, vo svojich rukách ...

Niet preto divu, že volič stráca prehľad a svoj úsudok v rozhodovaní nakoniec nasmeruje na cestu „menšieho zla“ alebo „vyšších ideálov“, bez reálneho poznania schopností a konaní jednotlivých kandidátov.

Dnešná pretechnizovaná doba, čoraz viac zdevastované životné prostredie a idealistická myšlienka tápajúceho voliča, niečo z prírody zanechať aj budúcim generáciám, v mnohých prípadoch často krát sklamaného minulými voľbami, nasmeruje rozhodnutie voliča na „neškodnú“ voľbu Strany zelených ....

V rozprávke s dobrým koncom, by zazvonil zvonec a príbeh nerozhodnutého voliča by skončil ...

 

Prednedávnom som si prečítal blogový príspevok pána JUDr. Rastislava Velčeka, kandidáta č.4 Strany zelených, o jeho iniciatíve voľných nedelí bez nakupovania a naplnila ma skutočná rozpačitosť k človeku, ktorý bez mihnutia oka v nedávnej minulosti hájil výrub stromov a jeho priamej angažovanosti obhájiť neobhájiteľné.

V apríli roku 2015 bolo vyvesené na stránke obce Chorvátsky Grob „Oznámenie o výrube“ náletových a invazívnych drevín, ako súčasť preventívnych protipovodňových opatrení odvodňovacieho kanálu.

Nebola by na tom žiadna senzácia, ak by výrub drevín nebol uskutočňovaný už vo vegetačnom období drevín, k predmetnému oznámeniu by existovalo aj výrubové povolenie od prislúchajúceho úradu životného prostredia, samotný výrub by nebol vykonávaný už od marca a oznamovateľ by v ozname uviedol celé znenia paragrafov dotknutého zákona o Ochrane pred povodňami, z ktorého by neboli cielene vypustení vlastníci a ich kompetencie a povinnosti. Autorom oznámenia bol sám kandidát strany zelených pán JUDr. Rastislav Velček.

Výrazne negatívne vyznieva voči kandidátovi Strany zelených aj jeho následná pochybná aktivita legalizovania výrubov, na ktoré obyvatelia upozornili.

Vypracovanie a predloženie jeho vlastného písomného stanoviska za Ministerstvo vnútra SR, ako dôvodového stanoviska pre umlčanie obyvateľov, ktoré ale Ministerstvo vnútra SR obci nikdy neposlalo (informácia podľa 211-ky) a rovnako dodatočné uplácanie výrubového povolenia, vydaného OU Senec dňa 28.07.2015 s tým, že výrub začne od 21.07.2015, pričom v tomto čase už bol výrub dávno ukončený, sú vysoko zarážajúce.

Takéto konanie nemá nič spoločné s ochranou prírody, berúc na zreteľ uvedené informácie, ako aj fakt, že výrubom neboli odstránené iba náletové a invazívne dreviny, ale všetky dreviny!

Termínový nesúlad v oznámeniach a dodatočných povoleniach voči realite poukazujú na jasné obchádzanie zákonov, pričom v neposlednom rade, vypustenie povinností vlastníkov pri protipovodňových úpravách, je na jednej strane o zbytočne minutých verejných financiách, na strane druhej, o hrubom zásahu do súkromného vlastníctva. 

Tieto skutočnosti osobne považujem za neakceptovateľné a nezlučiteľné s ideálmi ani človeka zeleného smeru.

 

Vy všetci nerozhodnutí voliči s cestou menšieho zla, berte na zreteľ, že voľba idealistickej myšlienky, ako alternatívy vo vašom tápaní voľby, stojí a padá na ľuďoch, ktorí ju následne zhmotnia. Skúste na to myslieť ....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Krajmerová previedla podiel v nákupnom centre na Zoroslava Kollára

Mária Krajmerová previedla svoj podiel na spoločnosť advokáta z mafiánskych zoznamov.

KOMENTÁRE

Protificovský odboj prepadli rozpaky

Opozícia s víziou okamžitého konca Pellegriniho ulietava priďaleko.


Už ste čítali?