Starostov developer, Developerov starosta

Autor: Jozef Selep | 4.1.2017 o 13:29 | (upravené 4.1.2017 o 15:04) Karma článku: 10,92 | Prečítané:  5248x

Získať územné rozhodnutie na 34 rodinných domov v lokalite, v ktorej je spustené a neukončené posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), navyše nad rámec Územného plánu nemožné??? V Chorvátskom Grobe určite nie!!!

Úplne postačí, ak ako starosta nadobudnete pocit neobmedzenej vlády, pocit, že môžete všetko s presvedčením, že na stavebnom úrade máte zamestnankyňu, ktorej postačí, čo jej ako starosta nadiktujete a ktorá do dnes asi netuší, že existuje Enviroportál, kde sú kompletne zverejnené všetky dáta, statusy ku jednotlivým projektom ohľadom posudzovania EIA. Ani nemusíte vstať od stola a prácne hľadať v archíve.

Vrcholom celej absurdnosti je stav, kde obec v časovom odstupe popiera svojim jedným rozhodnutím tie predchádzajúce bez toho, aby sa aspoň s nimi v konaní vysporiadala. Ak obec v roku 2011 na 4-roch stranách pripomienkového konania v rámci zisťovacieho konania definovala všetky svoje pripomienky k predloženému zámeru „ Obytný súbor Monarská alej II, Chorvátsky Grob, Čierna voda“, a tieto spolu s pripomienkami verejnosti a ostatných dotknutých orgánov boli dôvodom „Rozhodnutia“, že zámer Monarská alej II na Čiernej Vode sa bude podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov POSUDZOVAŤ (http://www.enviroportal.sk/Sk_SK/eia/detail/obytny-subor-monarska-alej-ii-chorvatsky-grob-cierna-voda - Rozhodnutie zo zisť. konania), dnes tá istá obec na 4-och riadkoch Územného rozhodnutia pre tie isté parcely konštatuje vo vydanom Územnom rozhodnutí súlad s Územným plánom (http://www.chorvatskygrob.sk/download_file_f.php?id=778388).

Navyše starostovi neprekáža, že developer nie je nijakým spôsobom zaviazaný záväzkom vybudovať okružnú križovatku a umožňuje mu iba provizórne povolené dočasné napojenie, pričom ešte pred 14 mesiacmi nemal starosta ochotu ľuďom kolaudovať v tejto lokalite domy (Monarská alej I), ako vazalom nesplneného záväzku developera z minulosti.

Takže jediný za verejnosť v boji proti developerom ostáva obyvateľ, ktorý v období, keď súčasný starosta neurobil nič, písal v roku 2011 s ostatnými pripomienky k zisťovaciemu konaniu, aby ako účastník toho konania dnes mohol voči takémuto nezákonnému Územnému rozhodnutiu písať odvolanie.

V priebehu 6-tich mesiacov je to už druhý starostov príklad absolútneho ignorovania Územného plánu a zákonných legislatívnych postupov a konaní.

V máji totiž developer vedľajšej lokality Hájiček na Čiernej Vode predstavil zmenu navrhovanej činnosti, v ktorej boli odrazu v lokalite umiestnené bytové domy v rozpore s pôvodnou EIA, v rozpore s Územným plánom obce, pričom boli zmenšené predpísané veľkosti stavebných pozemkov, ako aj percenta zelene. A aj v tomto prípade tieto starostovi nijako neprekážali a so zmenou sa za obec stotožnil. Opäť musela prísť aktivita obyvateľov, občianskych združení a spoločenstiev, ktoré na tieto rozkoly poukázali a iba vďaka ich zaslaným pripomienkam bola zmena stiahnutá.

Perličkou tejto zóny bol fakt, že mala do obci priniesť nových 1.400 obyvateľov s návrhom škôlky pre 36 detí, reštauráciou a fitnes centrom.

Predstavte si, že by ste sa nasťahovali do takej obce s takouto občianskou vybavenosťou...

Ale obyvateľom postačí, ak starosta vytlačí leták, kde im sľúbi okrem nereálnej megalomanskej školy so škôlkou (k jej výstavbe osobitne pridám blog) aj strednú školu a uvedie info, že nijakú novú lokalitu nepovolil.

V septembri sme mali v obci referendum. Žiaľ neúspešné, lebo iba 34% ľudí prišlo povedať svoje 99% nie. Pred referendom bol na tomto portáli publikovaný aj blog starostovho suseda s názvom „Hra o tróny“.

Dnes je jasné, kto a akú hru tu o tie tróny hrá.

Dnes sa na viac natíska otázka, či je náhoda, že presne v tej lokalite, v ktorej dnes starosta vydal Územné rozhodnutie na 34 domov bez ohľadu na neukončené posudzovanie vplyvov na životné prostredie sa na bilborde objavil plagát „Referenda sa nezúčastním“ (pozri foto), ktoré s erbom obce na podporu starostu osadili po obci neznámi podporovatelia v zónach, kde sa v súčasnosti povoľujú developerské projekty....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Noční vlci: nielen motorkári, ale aj Putinovi žoldnieri

Gang ruských motorkárov je prepojený na Kremeľ, v Európe môže šíriť nielen propagandu.

ŠPORT

Sagan vie, že vyhrá. Len musím prísť do Paríža, hovorí

Slovák má na čele bodovacej súťaže už prakticky nedostižný náskok.

PRIMÁR

Ako dlho zostane nikotín v tele po poslednej cigarete?

Kedy sa nikotín odbúra z krvi a komu to trvá najdlhšie.


Už ste čítali?