Starostov developer, Developerov starosta

Autor: Jozef Selep | 4.1.2017 o 13:29 | (upravené 4.1.2017 o 15:04) Karma článku: 10,92 | Prečítané:  5139x

Získať územné rozhodnutie na 34 rodinných domov v lokalite, v ktorej je spustené a neukončené posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA), navyše nad rámec Územného plánu nemožné??? V Chorvátskom Grobe určite nie!!!

Úplne postačí, ak ako starosta nadobudnete pocit neobmedzenej vlády, pocit, že môžete všetko s presvedčením, že na stavebnom úrade máte zamestnankyňu, ktorej postačí, čo jej ako starosta nadiktujete a ktorá do dnes asi netuší, že existuje Enviroportál, kde sú kompletne zverejnené všetky dáta, statusy ku jednotlivým projektom ohľadom posudzovania EIA. Ani nemusíte vstať od stola a prácne hľadať v archíve.

Vrcholom celej absurdnosti je stav, kde obec v časovom odstupe popiera svojim jedným rozhodnutím tie predchádzajúce bez toho, aby sa aspoň s nimi v konaní vysporiadala. Ak obec v roku 2011 na 4-roch stranách pripomienkového konania v rámci zisťovacieho konania definovala všetky svoje pripomienky k predloženému zámeru „ Obytný súbor Monarská alej II, Chorvátsky Grob, Čierna voda“, a tieto spolu s pripomienkami verejnosti a ostatných dotknutých orgánov boli dôvodom „Rozhodnutia“, že zámer Monarská alej II na Čiernej Vode sa bude podľa zákona č. 24/2006 Z. z. o posudzovaní vplyvov na životné prostredie a o zmene a doplnení niektorých zákonov POSUDZOVAŤ (http://www.enviroportal.sk/Sk_SK/eia/detail/obytny-subor-monarska-alej-ii-chorvatsky-grob-cierna-voda - Rozhodnutie zo zisť. konania), dnes tá istá obec na 4-och riadkoch Územného rozhodnutia pre tie isté parcely konštatuje vo vydanom Územnom rozhodnutí súlad s Územným plánom (http://www.chorvatskygrob.sk/download_file_f.php?id=778388).

Navyše starostovi neprekáža, že developer nie je nijakým spôsobom zaviazaný záväzkom vybudovať okružnú križovatku a umožňuje mu iba provizórne povolené dočasné napojenie, pričom ešte pred 14 mesiacmi nemal starosta ochotu ľuďom kolaudovať v tejto lokalite domy (Monarská alej I), ako vazalom nesplneného záväzku developera z minulosti.

Takže jediný za verejnosť v boji proti developerom ostáva obyvateľ, ktorý v období, keď súčasný starosta neurobil nič, písal v roku 2011 s ostatnými pripomienky k zisťovaciemu konaniu, aby ako účastník toho konania dnes mohol voči takémuto nezákonnému Územnému rozhodnutiu písať odvolanie.

V priebehu 6-tich mesiacov je to už druhý starostov príklad absolútneho ignorovania Územného plánu a zákonných legislatívnych postupov a konaní.

V máji totiž developer vedľajšej lokality Hájiček na Čiernej Vode predstavil zmenu navrhovanej činnosti, v ktorej boli odrazu v lokalite umiestnené bytové domy v rozpore s pôvodnou EIA, v rozpore s Územným plánom obce, pričom boli zmenšené predpísané veľkosti stavebných pozemkov, ako aj percenta zelene. A aj v tomto prípade tieto starostovi nijako neprekážali a so zmenou sa za obec stotožnil. Opäť musela prísť aktivita obyvateľov, občianskych združení a spoločenstiev, ktoré na tieto rozkoly poukázali a iba vďaka ich zaslaným pripomienkam bola zmena stiahnutá.

Perličkou tejto zóny bol fakt, že mala do obci priniesť nových 1.400 obyvateľov s návrhom škôlky pre 36 detí, reštauráciou a fitnes centrom.

Predstavte si, že by ste sa nasťahovali do takej obce s takouto občianskou vybavenosťou...

Ale obyvateľom postačí, ak starosta vytlačí leták, kde im sľúbi okrem nereálnej megalomanskej školy so škôlkou (k jej výstavbe osobitne pridám blog) aj strednú školu a uvedie info, že nijakú novú lokalitu nepovolil.

V septembri sme mali v obci referendum. Žiaľ neúspešné, lebo iba 34% ľudí prišlo povedať svoje 99% nie. Pred referendom bol na tomto portáli publikovaný aj blog starostovho suseda s názvom „Hra o tróny“.

Dnes je jasné, kto a akú hru tu o tie tróny hrá.

Dnes sa na viac natíska otázka, či je náhoda, že presne v tej lokalite, v ktorej dnes starosta vydal Územné rozhodnutie na 34 domov bez ohľadu na neukončené posudzovanie vplyvov na životné prostredie sa na bilborde objavil plagát „Referenda sa nezúčastním“ (pozri foto), ktoré s erbom obce na podporu starostu osadili po obci neznámi podporovatelia v zónach, kde sa v súčasnosti povoľujú developerské projekty....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Krajmerová previedla podiel v nákupnom centre na Zoroslava Kollára

Mária Krajmerová previedla svoj podiel na spoločnosť advokáta z mafiánskych zoznamov.

KOMENTÁRE

Protificovský odboj prepadli rozpaky

Opozícia s víziou okamžitého konca Pellegriniho ulietava priďaleko.


Už ste čítali?